Marka / Logo Kullanımı


Belgelendirilmiş personel veya bu kişileri istihdam eden kurum/kuruluşlar, basılı ve elektronik ortamda, reklamlarında, tanıtım faaliyetlerinde MASFED MYM logosunu kullanabilirler.

MASFED MYM logosu sadece belge kapsamı dahilindeki faaliyet alanlarında kullanılabilir. Kartvizitlerde veya ürün üzerinde kullanılamaz.

MASFED MYM logosu kullanan belgelendirilmiş personel ve çalıştıkları kuruluşlar bu prosedürde belirtilen tüm kuralları kabul etmiş sayılır. MASFED MYM logosunu kullanan belgelendirilmiş personel TÜRKAK ve MYK tarafından ilan edilmiş şartlara da uymakla yükümlüdür.

MASFED MYM logosuna ait şablon ve logonun kullanımına ilişkin güncel bilgiler …. sitesinden temin edilebilir.

Belgelendirilmiş personelin belgesinin süresi sona erdiğinde, askıya alındığında veya iptal edildiğinde, belge sahibi veya çalıştığı kuruluş MASFED MYM logosunun kullanımını durdurmalıdır.

Marka / Logonun Uygunsuz Kullanımı


Belgelendirilmiş personel veya bu kişileri çalıştıran kuruluşlar bu prosedür hükümlerine uygun hareket etmekle mükelleftir. Aykırı hareket eden kişiler MASFED MYM tarafından uyarılır. Uyarıya rağmen uygunsuz kullanıma devam eden kişilerin belgeleri iptal edilir. Gerekli hallerde hukuki süreçler takip edilir.